Nasze usługi

Fizjoterapia

Cena

190 zł

pierwsza wizyta diagnostyczna
Fizjoterapia

Czym się zajmują fizjoterapeuci?

Fizjoterapeuci zajmują się przywracaniem sprawności ruchowej pacjenta, przywracaniem funkcjonowania stawów, mięśni i powięzi, łagodzą dolegliwości bólowe oraz podnoszą sprawność fizyczną organizmu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, nasi specjaliści dobierają odpowiednią i indywidualną formę terapii, aby poprawić komfort życia swoich pacjentów.

Osteopatia

Cena

190 zł

Terapia osteopatyczna
Osteopatia

Czym jest osteopatia?

Osteopatia jest rodzajem medycyny niekonwencjonalnej, bazującym na terapii manualnej. Cechą charakterystyczną osteopatii jest stawianie diagnozy oraz leczenie różnego rodzaju problemów dotyczących narządów ruchu za pomocą narzędzia, którym są ręce terapeuty.

Holistyczne podejście do pacjenta, polegające na całościowym zadbaniu o kondycję organizmu, włączając w to nie tylko tkanki miękkie, ale również układ nerwowy jest wyróżnikiem osteopatii.

trening manualny

Terapia manualna

Cena

190 zł

Terapia Manualna z elementami manipulacji
Terapia manualna

Czym jest terapia manualna?

Terapia manualna jest wyspecjalizowaną metodą fizjoterapii opartą na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka, polegającą na wspomaganiu leczenia schorzeń narządów ruchu, w szczególności przy chorobach kręgosłupa oraz zwyrodnieniach stawów. Wykorzystywana jest nie tylko w ortopedii i rehabilitacji, ale również w reumatologii i neurologii. Terapia manualna ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów, mięśni i powięzi oraz zminimalizowanie dolegliwości bólowych. Fizjoterapeuta uciskając odpowiednie punkty na ciele oraz stosując różne techniki terapii tkanek miękkich dociera do miejsc bolesnych, co skutkuje przywróceniem równowagi mięśniowej.

masaże lecznicze

Masaż leczniczy

Cena

190 zł

Masaż Klasyczny
masaże lecznicze

Czym są masaże lecznicze?

Masaże lecznicze polegają na fizycznym oddziaływaniu na organizm przy pomocy nacisku na tkanki. Podstawowym działaniem masażu leczniczego jest redukcja bólu, napięcia mięśni oraz tkanek. Taki rodzaj terapii polecany jest w szczególności osobom, które na co dzień zmagają się z bólami mięśniowymi oraz kostnymi.

Trening funkcjonalny

Cena

190 zł

trening funkcjonalny

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny to sekwencja ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie czynności wykonywanych w życiu codziennym. Cechą charakterystyczną treningu funkcjonalnego jest ułożenie takiego zestawu ćwiczeń, aby imitowały one naturalne, codzienne ruchy pod względem angażowanych partii mięśniowych, często wykorzystuje się dodatkowe obciążenia aby efekt był szybciej zauważalny. Korzyści, jakie daje trening funkcjonalny to przede wszystkim wzmocnienie ciała oraz zminimalizowanie ryzyka urazów podczas wykonywania codziennych czynności.

Rehabilitacja Stawów Skroniowo - Żuchwowych

Cena

190 zł

trening funkcjonalny

Czym jest Rehabilitacja Stawów Skroniowo - Żuchwowych?

Rehabilitacja Stawów Skroniowo – Żuchwowych.

Fizjoterapia Uroginekologiczna

Cena

220 zł

trening funkcjonalny

Czym jest Fizjoterapia Uroginekologiczna?

Fizjoterapia Uroginekologicznah.

Kinesiotaping

Kinesiotaping

Czym jest kinesiotaping?

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna wykorzystywana przez fizjoterapeutów, polegająca na oklejaniu określonych miejsc na ciele specjalnie do tego przeznaczonymi taśmami kinezjologicznymi. Plastrowanie dynamiczne, dzięki zwiększeniu przestrzeni między skórą a mięśniami, ma działanie przeciwbólowe, na skutek użycia taśm kinesio następuje rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich napięcia. Ponieważ plastry stabilizują stawy, znajdują zastosowanie podczas uprawiania sportu – zapobiegają powstawaniu kontuzji.

Igłoterapia

Cena

210 zł

Igłoterapia Pierwsza Wizyta Konsultacyjna
IGŁOTERAPIA

Czym jest igłoterapia sucha?

Igłoterapia sucha, znana również jako dry needling, to technika terapeutyczna, w której cienkie igły są wkłuwane w skórę, mięśnie, powięź i tkanki łączne w celu złagodzenia bólu i poprawy funkcji mięśniowej. Igły są zazwyczaj wkłuwane bezpośrednio w punkty spustowe w mięśniach (tzw. „punktach spustowych”), gdzie występuje napięcie lub dysfunkcja. Procedura ta ma na celu ułatwienie uwolnienia napięcia mięśniowego, poprawę krążenia krwi i zmniejszenie bólu.